Magiczny Miecz - Magiczne Kamienie

– To co trzymasz w ręku obecnie jest tylko martwym kawałkiem żelaza, dobrym ewentualnie do wypatroszenia orka czy dwóch – mówiąc to starzec dorzucił do ognia kilka patyków.
Wojownik spojrzał na księżyc i zamyślił się. Odezwał się dopiero po chwili.
– Przecież sam mówiłeś, że mając Magiczny Miecz Bogini Nemed zdołam pokonać Bestię. Teraz, po tylu trudach, kiedy wreszcie go zdobyłem mówisz że to nic nie warty kawałek metalu.
Starzec uśmiechnął się pobłażliwie.
– Widzę, że ciągle nic nie rozumiesz. Miecz uzyska swoją moc dopiero kiedy włożysz w niego magiczny Klejnot Rodu Altair. Legenda mówi, że Bestia użyła swojej mocy do zniszczenia go. Nie udało się to jednak, ale klejnot pękł na dwie części. Ukryła je więc w najbardziej niedostępnych zakamarkach Magicznego Świata, aby nikt nie zdołał ich odnaleźć.
Stado nocnych ptaków przeleciało nad ich głowami. Przebywanie na Równinie samotnych skał, w dodatku po zmroku nie należało do najprzyjemniejszych doświadczeń. Wojownik westchnął.
– Rozumiem, że muszę je odnaleźć, ale gdzie mam ich szukać?
– Legenda ma dalszy ciąg, ale słyszało go niewielu. Podobno połówki kamienia pomieszano z dwoma innymi kamieniami i ukryto w czterech miejscach. Jeden z nich został ostatnio odnaleziony i obecnie powinien znajdować się w posiadaniu Księcia. Drugi został ukryty w jaskiniach ciągnących się pod kurhanami na mokradłach. Trzeci znajduje się w kryptach Rodu Altair. Ostatni powinien być w centrum mitycznego Labiryntu Magów.
Wojownik spojrzał na swoje odbicie w wodzie. Wychudzona postać, powyginana zbroja, wyszczerbiony sztylet za pasem.
– Nie martw się przyjacielu. Kamienie na tej równinie mówią mi, że Toliman jest z tobą – pustelnik położył dłoń na ramieniu mężczyzny – czas abyś udał się już w drogę.

 

Opis Dodatku

„Magiczne Kamienie” to mini dodatek mający za zadanie zmuszenie graczy do odwiedzania innych plansz niż plansza główna, oraz maksymalnego wykorzystania potencjału dodatków. Dodatek posiada bardzo proste zasady, aby nie komplikować niepotrzebnie gry. Polecany jest głównie osobom lubiącym długie rozgrywki.

 

W skład dodatku wchodzi:

  • Instrukcja
  • 4 Kart Zdarzeń
  • 4 Magicznych Kamieni

Szczegóły projektu

  • Autor: Hellhound
  • Forum: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=2355