Wielka Magia i Miecz - autorstwa Stave

Witam wszystkich miłośników tej gry na stronce Projektu. Dla wszystkich którzy zadają sobie pytanie po co?, dlaczego? I co to w ogóle jest? Odpowiadam:

Projekt w mojej głowie narodził się wieki temu lecz dopiero w 2006 gdy miałem więcej czasu powróciłem do swoich zapisków, do starych jak świat Kart i zacząłem intensywnie szperać po necie w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji na temat tej gry. Po odnalezieniu tego portalu trafiłem na forum i tak rozpoczęła się ma przygoda po raz kolejny ze światem MiM.
Powoli zacząłem prace nad Projektem, tak w okolicach września – listopada 2006 – wyszła wtedy pierwsza część Projektu czyli Czary. Wszystko praktycznie miałem rozplanowane, jak ma to wyglądać. Początkowo Projekt był robiony tylko dla mnie, lecz po postach Lensa i paru innych osób zacząłem zmieniać swoje podejście. To także tyczy się wielu pomysłów i założeń, które z upływem czasu zmieniałem lub usuwałem – czemu? bo MiM cechowała prostota i tak powinno zostać. Tworzenie czegoś na siłę było bezsensem. Projekt ruszył, dzisiaj już prawie 2,5 roku minęło albo i więcej od początku lecz na szczęście jesteśmy bliscy ukończenia go. W czasie prac niejednokrotnie wspomagały mnie osoby z forum, sam Valdi, który pomagał mi z PSem, a także Artownik, który zanim dopadła go klątwa kamaszy sprawdzał poprawność tekstu i niejednokrotnie sam dzielił się częścią różnych pomysłów czy spostrzeżeń – które w pewnym stopniu zostały zaimplementowane do Projektu.

Także spostrzeżenia innych osób z forum, których długo by tu wymieniać. Jak znam życie i tak to zrobię w instrukcji do Projektu, to samo tyczy się wszystkich autorów, z których prac korzystałem lub jeszcze to zrobię za ich zgodą.

Najważniejsze pytanie – czemu w ogóle to powstało? Każdy z was grając w MiM na pewno zetknął się z dość dziwnymi sytuacjami np. trafiamy na Dzika będąc w Środkowej Krainie dość napakowani, niejednokrotnie nużąca końcówka – brak emocji, no i parę różnych buraków, których dopuścili się sami twórcy. Moim zadaniem było i jest naprawienie różnych właśnie takich chochlików oraz włączenie dodatków autorskich w celu stworzenia jednego spójnego świata.

To jest moja wizja MiM, która niekoniecznie musi się wszystkim spodobać.

Co jest w Projekcie:

Wszelkie dodatki oryginalne z Podstawką oraz pewna część dodatków autorskich tj.
– Kanały (Lukas)
– Zapomniane Pustkowia (Rops +Valdi)
– Lodowa Kraina (Valdi + Lukas)
– Wieża Maga (Valdi)
– Wioska (Cliff i Dess)
– Przedpola Piekieł (Cliff i Dess oraz Gieferg)
– Katastrofy
– Kontrakty
Plus mój dodatek Katakumby, oraz mnóstwo autorskich Kart pochodzących z różnych dodatków np. z Lasu oraz masę autorskich Poszukiwaczy.

Całość autorów zostanie wypisana w instrukcji, którym dziękuję za możliwość skorzystania z ich pracy nie ważne czy były to całe dodatki czy tylko jedna pojedyncza Karta.

Projekt tak jak pisałem ma się już ku końcowi, w niedługim czasie zostanie udostępniony Patch, później zaczną się pracę nad Jaskinią (ostatnia częścią Projektu), następnie globalne poprawki oraz Instrukcja, Betatest (w tym zapisy na niego) i na końcu zapisy na profesjonalnie wydruk Projektu.

 

INFO: Więcej informacji o projekcie jak również aktualizacje znajdziesz na naszym Forum!

Szczegóły projektu