Neuroshima Hex - Autorska Armia: Panzerhorst

Pierwszego września 1939 roku niemieckie zagony pancerny miały po raz pierwszy okazję wypróbować swoje siły w walce. W czasie inwazji na Polskę, a w następnym roku także na kraje Beneluxu i Francję Panzerwaffe zyskiwało szlify bojowe, a także dokładnie lustrowało swoje wady i zalety. Już od początku pancerniacy zadziwiali swoich przeciwników skutecznością w boju, odwagą, jakością sprzętu i ambicjami. Rodziła się legenda, która do dziś zachwyca ludzi z całego świata. Niemcy i ich maszyny przeszli do historii jako jedni z najwaleczniejszych wojowników w historii.

Dzięki wzorowej współpracy pojazdów pancernych, lotnictwa i piechoty Blitzkrieg odnosił takie sukcesy. Nawet w czasie, kiedy szale zwycięstwa przechylały się na korzyść Aliantów, Niemcy potrafili stawiać wyjątkowo twardy opór. Fundamentem tych walk były właśnie czołgi i działa pancerne.

Poniższa talia jest inspirowana właśnie dziełem Heinza Guderiana, Naczelnego Inspektora Broni pancernej III Rzeszy. Postarałem się, aby żetony były zgodne z cechami oryginalnych pojazdów, a walka przypominała starcia pancerne z czasów II wojny światowej.

Szczegóły projektu

  • Autor: SPIDIvonMARDER